Znechutená

Autor: Ivka Majerová | 7.11.2012 o 22:18 | Karma článku: 11,99 | Prečítané:  585x

Po zhliadnutí dokumentu "Nemoc tretej moci" sa mi žiada vyžalovať sa, pretože z biedneho a zahanbujúceho stavu našej justície mi je naozaj smutno. Po dnešku totižto vymizli všetky moje ilúzie a aj tá posledná iskierka nádeje, že možno to s tým našim súdnictvom nie je až tak zlé ako to prezentujú médiá, zhasla.

Masy ľudí v '89 vyšli do ulíc, všade bolo počuť štrngot kľúčov a heslá typické pre nežnú revolúciu. „Preč s tyranmi! Chceme slobodu!“ ozývalo sa zo všetkých strán. No k čomu to bolo dobré? Tyrani ostali, len si prezliekli kabát. Naučili sa hovoriť slová o nezávislosti a nestrannosti súdov, o vymožiteľnosti práva a spravodlivosti súdneho konania, no činy sa nezmenili. Disciplinárne konania, kde je povolené odpovedať len „áno“ a „nie“ na úplne nezmyselné otázky, na ktoré vlastne môžete odpovedať akokoľvek, keďže verdikt je už vopred známy a šírenie klebiet, ktoré sú dehonestujúce a snažia sa zdiskreditovať osobu nepohodlnú, vzhľadom k jej pravdovravnosti a čestnosti. Je to realita, ktorú veľa ľudí nevidí a tí ostatní ju vidieť nechcú. Nátlak, stres a strach, ktorému sú vystavovaní sudcovia je dôkazom nekalých praktík, ktoré sa odohrávajú za múrmi inštitúcií. Buď ste za alebo proti. Nič medzi tým neexistuje. Ak ste proti, budete potrestaní. Jednoduchá myšlienka, na ktorej bol postavený socializmus a my na nej budujeme justíciu. Je to akoby začarovaný kruh, do ktorého keď raz vstúpite, vystúpiť sa už nedá. A tak sa čudujeme, že pán Harabin si vysúdil 150 000 € a pán Kováč sa má ospravedlniť pánovi Lexovi.

Plytké charaktery niektorých ľudí vykresľuje najmä šírenie lží a ohováranie aj po smrti osôb, ktoré pykali za svoj názor a za pravdu. PRAVDU, za ktorú ma justícia bojovať. Ich názor občanov netrápi, dnes pôjdu určite pokojne spať, ale ja verím že čo dáš, sa ti v živote raz vráti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?