Znechutená

Autor: Ivka Majerová | 7.11.2012 o 22:18 | Karma článku: 11,99 | Prečítané:  581x

Po zhliadnutí dokumentu "Nemoc tretej moci" sa mi žiada vyžalovať sa, pretože z biedneho a zahanbujúceho stavu našej justície mi je naozaj smutno. Po dnešku totižto vymizli všetky moje ilúzie a aj tá posledná iskierka nádeje, že možno to s tým našim súdnictvom nie je až tak zlé ako to prezentujú médiá, zhasla.

Masy ľudí v '89 vyšli do ulíc, všade bolo počuť štrngot kľúčov a heslá typické pre nežnú revolúciu. „Preč s tyranmi! Chceme slobodu!“ ozývalo sa zo všetkých strán. No k čomu to bolo dobré? Tyrani ostali, len si prezliekli kabát. Naučili sa hovoriť slová o nezávislosti a nestrannosti súdov, o vymožiteľnosti práva a spravodlivosti súdneho konania, no činy sa nezmenili. Disciplinárne konania, kde je povolené odpovedať len „áno“ a „nie“ na úplne nezmyselné otázky, na ktoré vlastne môžete odpovedať akokoľvek, keďže verdikt je už vopred známy a šírenie klebiet, ktoré sú dehonestujúce a snažia sa zdiskreditovať osobu nepohodlnú, vzhľadom k jej pravdovravnosti a čestnosti. Je to realita, ktorú veľa ľudí nevidí a tí ostatní ju vidieť nechcú. Nátlak, stres a strach, ktorému sú vystavovaní sudcovia je dôkazom nekalých praktík, ktoré sa odohrávajú za múrmi inštitúcií. Buď ste za alebo proti. Nič medzi tým neexistuje. Ak ste proti, budete potrestaní. Jednoduchá myšlienka, na ktorej bol postavený socializmus a my na nej budujeme justíciu. Je to akoby začarovaný kruh, do ktorého keď raz vstúpite, vystúpiť sa už nedá. A tak sa čudujeme, že pán Harabin si vysúdil 150 000 € a pán Kováč sa má ospravedlniť pánovi Lexovi.

Plytké charaktery niektorých ľudí vykresľuje najmä šírenie lží a ohováranie aj po smrti osôb, ktoré pykali za svoj názor a za pravdu. PRAVDU, za ktorú ma justícia bojovať. Ich názor občanov netrápi, dnes pôjdu určite pokojne spať, ale ja verím že čo dáš, sa ti v živote raz vráti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?